İçel İdman Yurdu Penaltılarla Kaybetti

Spora meraklı insanların yaşadığı şehir olarak bilinen Mersin’in uzun süreden bu yana Süper Lig’de temsilcisi bulunmuyordu. Ayrıca, şehirdeki futbol kulüplerinin TFF 1.Lig’de dahi yer alamadıklarını ifade etmeliyiz. Futboldaki başarısızlığı bilhassa kadın basketbolda telafi etmeye çalışan Mersin’in yine de İçel İdman Yurdu’ndan ümitli olduğunu söylemek gerekir.

İçel İdman Yurdu; 2021 – 2022 sezonunda 3.Lig 3.Grup’ta mücadele etti. Normal sezonu iyi bir yerde bitirdikten sonra kendisini play-off finalinde buldu.

Final Maçı Ne Zaman Oynandı?

23 Mayıs 2022 Pazartesi gününün programında yer alan maç saat 20.00’de başladı. Eryaman Stadyumu’nda oynanan maçı Onur Özütoprak yönetti. Fethiyespor ile İçel İdman Yurdu’nun mücadelesinden kimin galip ayrılacağını herkes çok merak ediyordu.

İçel İdman Yurdu Sahaya Nasıl Bir Kadro ile Çıktı?

Mersin ekibinin kalesini Sertaç Güzel korudu. Defansta Burak Bilgen, Özkan Zileli, Aslan Gök ve Erhan Karayer görev aldı. Serhat Tunç, Berkay Öztuvan ve Muhammed Raşit Şahingöz; merkez orta sahada görev yapan isimler idi. İleri üçlüde Hakan Yılmaz, Ömer Çiçek ve Umut Aydın vardı. Teknik direktör Ender Alkan; takımını sahaya olabilecek en iyi ilk 11 ile sürmüştü. Oyuncularının bu maçı kazanmak adına ellerinden geleni yapacaklarına dair inancı tamdı.

İçel İdman Yurdu; hem yönetimi hem de taraftarı ile önümüzdeki sezon 2.Lig’de yer alabilmek adına çok istekliydi. Bilhassa yönetimin devre arasında yapılan transferler ile takımı güçlendirdiğini söylemek gerekir. Fakat, İçel İdman Yurdu final maçını kaybederek beklentileri boşa çıkardı.

TFF 3. LİG PLAY-OFF FİNALİNDE FETHİYESPOR, İÇEL İDMANYURDU İLE KARŞILAŞTI. ERYAMAN STADYUMU’NUN EV SAHİPLİĞİ YAPTIĞI MÜSABAKANIN NORMAL SÜRESİ VE İKİ UZATMA DEVRESİ 0-0 EŞİTLİKLE TAMAMLADI. SERİ PENALTI ATIŞLARI SONUCU MÜSABAKADAN 5-4 GALİP AYRILAN FETHİYESPOR, TFF 2. LİG’E YÜKSELDİ. (CEM GEÇİM/ANKARA-İHA)

Maçın Normal Süresi Golsüz Berabere Tamamlandı

Her iki takım da maça son derece kontrollü başladı. Her iki takımın da rakiplerinin zaaflarından yararlanmak adına son derece kararlı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, bir final maçı olmasından dolayı oyuncuların yüzlerindeki stres çok belli oluyordu. Maçın ilk yarısından gol sesi çıkmazken ikinci yarıda da çok fazla değişen bir şey olmadığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Sonuç olarak, maçın normal süresi kısır bir mücadele dolayısıyla 0-0 berabere tamamlandı.

Fethiyespor Penaltı Vuruşları Sonucunda Galip Gelen Taraf Oldu

Normal sürenin golsüz berabere bitmesinin ardından önce uzatmalara ardından da penaltı vuruşlarına geçildi. İçel İdman Yurdu taraftarları penaltı vuruşları öncesinde bir hayli heyecanlıydılar. Bilhassa kalecileri Sertaç Güzel’e oldukça güveniyorlardı.

İçel İdman Yurdu; Murat Can Bölükbaşı, Furkan Güneş, Nurettin Çağlar, Aslan Gök ve Umut Aydın’ın penaltıları gole çevirmesiyle heveslendi. Fakat, Hakan Yılmaz’ın yaptığı vuruşu Fethiyespor’un kalecisi kurtardı. Fethiyespor ise İçel İdman Yurdu’nun aksine beş penaltı vuruşunu da gole çevirdi. Bir başka deyişle, maçı 5-4 kazandı.

İçel İdman Yurdu; 2.Lig’e yükselme fırsatını dramatik bir şekilde kaçırdı. Hem oyuncuların hem de taraftarların moralleri bir hayli bozuk!