İçel İdman Yurdu MİY Token’i Duyurdu

Dünya ekonomisinde gelişen teknoloji ile birlikte para birimleri farklı bir yere evrilmeye başladı. Avrupa kulüplerinin ardından Türk kulüpleri ve İçel İdman Yurdu da Fan Token Projesinde yatırımlarını yapmaya başlamıştı. Kulüp ekonomisine sağladığı katkı ve taraftarlar ile olan bağlantıyı güçlendiren Fan Token projesine TFF 3.Lig ekiplerinden İçel İdman Yurdu takımı da katıldı.

Mersin ekibi MİY Token’i resmen çıkardığını duyurdu ve ön satışlardaki fiyat 9 TL olarak belirlendi. Fan Token ile birlikte İçel İdman Yurdu taraftarları bazı kulüp kararlarında söz sahibi olabilecek.

İçel İdman Yurdu ve MİY Token Projesi

içel idman yurdu

Kripto para piyasasında 500 milyon Dolar hacmi bulunan Fan Tokenler, kulüpler ve taraftarlar arasındaki bağı güçlendirdiği gibi bazı kulüp kararlarında taraftarların söz sahibi olmalarını sağlıyor.

Piyasadaki büyük hacmi kulüplere gelir kaynağı olurken, taraftarlarında yatırım yapabileceği kazanç sistemi oluşuyor. Avrupa kulüplerinin birçoğu Fan Token projesine adım atarken, Türk kulüpleri de piyasaya giriş yapmaya devam ediyor. TFF 3.Lig 3.Grup’ta mücadele veren İçel İdman Yurdu kulübü kripto para piyasasına yatırım yaparak İçel İdman Yurdu Token’i (MİY) duyurdu.

Kısa ve Uzun vadeli süreçte hem sportif hemde ekonomik olarak büyümek, başarıyı süreklilik haline getirmek isteyen İçel İdman Yurdu, ekstra gelir elde edilebilecek, taraftarlarla arasındaki bağlantıyı güçlendirecek yeni proje MİY Token için adımını attı.

MİY Token’in Avantajları

Dijital Varlık Alım Satım Platformu Bitexen, İçel İdman Yurdu Fan Token’i satışa çıkardı. 13 Nisan Çarşamba günü saat 13.00’de satışa sunulan MİY Token, serbest piyasada ön satışı 9 TL olarak belirlendi. Birçok İçel İdman Yurdu taraftarı MİY Token’e ilk günden itibaren yoğun ilgi gösterdi. Bitexen’den yapılan açıklamada MİY Token’in avantajlarına değinildi.

MİY Token, taraftarlara çeşitli avantajlar sunduğu gibi kulüp kararlarında söz sahibi olmalarını sağlıyor. Taraftarların isteklerine göre kulüp etkinliklerinde yer alarak taraftar token ekosisteminde yer almalarına olanak sağlayacak. MİY Token sahipleri, Transferler, hazırlık kamplarının konumu, stadyum müzikleri gibi birçok kulüp kararında söz sahibi olabilecek.

İlk 11 tercihleri, maçın yıldızını seçme, transferde istenen oyuncular gibi konularda fikirlerini aktarabilecekler. Futbolcular, teknik heyet ve yönetimde yer alan kişilerle tanışma, yemek ve fotoğraf çekimi gibi etkinliklerde avantaj sahibi olacaklar.

Maç topu, atkı, forma, bayrak gibi imzalı ürünlerde MİY Token sahiplerine öncelik tanınacak. Kulübe ve maça özel etkinliklerde VIP bilet, Stadyum turu ve deplasman maçlarında avantaj sağlayacaklar. Futbolcularla tanışma etkinliklerinin yanında,  antrenmana katılma, frikik yarışmaları, penaltı vuruşları gibi saha içindeki eğlenceli etkinliklerde yer alabilecekler.

İçel İdman Yurdu Spor kulübü her golünde 133 token kazanırken, yer aldığı lig içerisinde sezonu ilk 4’te tamamlarsa 20 bin token, ligi şampiyon tamamlaması halinde 50 bin token özel kupalarda veya turnuvalarda şampiyon olması halinde 25 bin token piyasalardan satın alınıp yok edilecek. Mobil uygulamadan gelen gelirlerin %20’si NFT gelirlerin %5’i  geri alım için kullanılacak.