İçel İdman Yurdu Kalecisi Kalesini Gole Kapattı

TFF 3. Lig 3. Grup takımlarından İçel idmnan Yurdu’nun kalecisi Sertaç Güzel inanılmaz bir istatistiğe imza attı. Ligde bu sezon 12 maça çıkan İçel İdman Yurdu, kalesinde sadece 3 gol gördü. Buradaki en büyük pay şüphesiz başarılı kaleci Serta Güzel’e ait.

Tam 9 maçta kalesini adeta gole kapatan başarılı eldiven Sertaç Güzel, şu anda profesyonel liglerde en az gol yiyen kaleci ünvanına sahip oldu.

Bu alanda İçel İdman Yurdu kalecisi Sertaç Güzel’den sonra en az gol yiyen kaleci ünvanı ise Misli.com 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Kırklarelispor’un file bekçisi Umut Kaya’ya ait. Kaleci Umut Kaya, ligde forma giydiği 12 maçın toplamında kalesinde sadece 4 gol gördü.

İçel İdman Yurdun’da Koranavirüs Alarmı

İçel İdman Yurdu Kulübü’nün yazılı olarak yaptığı açıklamaya göre, Covid-19 PCR testleri pozitif çıkan 2 futbolcu ve 1 yöneticinin karantinaya alınarak tedavilerine başlandığı ifade edildi. TFF 3. Lig 3. Grup’ta 10 Aralık Perşembe günü İçel İdman Yurdu deplasmanda İzmir temsilcisi Karşıyaka’ya konuk olacak. Kırmızı lacivertli kulüp, bu karşılaşma öncesinde bütün takıma Covid-19 PCR testi yaptırdı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, yaptırılan Covid-19 PCR testlerinin sonuçları geçtiğimiz gün belli oldu ve ne yazık ki 1 yönetici ile 2 futbolcunun koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı bilgisi verildi.

İçel İdman Yurdu Kulübü’nün yazılı olarak yaptığı açıklamaya göre, Covid-19 PCR testleri pozitif çıkan 2 futbolcu ve 1 yöneticinin karantinaya alınarak tedavilerine başlandığı ifade edildi.

Öte yandan daha önceden Covid-19 PCR testleri pozitif çıkan 2 futbolcunun, son testler neticesinde sonuçlarının negatife döndüğü belirtildi.

İçel İdman Yurdu’nun Hedefi Süper Lig

İçel İdmanu Yurdu Basın Szöcüsü Halim Yiğit, basın mensuplarına birtakım açıklamalarda bulundu. Son yıllarda oldukça başarılı bir grafik çizdiklerini ve son 3 yıl içerisinde 2 şampiyonluk yaşadıklarını söyleyen Basın Sözcüsü Halim Yiğit, şu anda da lider olduklarını ve emin adımlarla hedeflerine doğru ilerlediklerini vurguladı.

Öte yandan, uzun vadeli hedeflerinin 2025 yılında Süper Lige çıkmak ve orada başarılı sonuçlar elde etmek olduğunu ifade eden Basın Sözcüsü Halim Yiğit, bu süreçte Mersin kamuoyundan bulunan herkese destek anlamında ihtiyaçları olduğunu belirtti.