HAVALI SİLAHLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu geçtiğimiz günlerde bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlik, organizasyon Mersin’de düzenlendi. Mersin’de yapılan havalı silahlar Türkiye Şampiyonası’nda sona gelindi. 

Türkiye havacılık ve avcılık Federasyonu’nun 2021 yılı faaliyet programında kendine yer bulmuş olan 19 Mart 2021 ile 24 Mart 2021 tarihleri arasında Türkiye’den 34 şehirden 88 adet kulübün katılmış olduğu havalı tabanca ve havalı tüfek kategorilerinde toplamda 530 sporcunun iştirak etmiş olduğu ersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Erdemli atış poligonunda düzenlenmiş olan havalı silahlar Türkiye Şampiyonası’nda sona gelindi.

REKORLAR KIRILDI

Yaklaşık 1 haftalık bir sürenin ardından kıyasıya devam eden şampiyona 5 adeti tabanca dalında ve 3 adeti tüfek dalında toplamda 8 adet yeni Türkiye rekoru kırıldı. Mersin’i temsil eden sporculardan olan Alp Eren Erdur genç erkekler 10 metre kategorisinden Türkiye’nin yeni rekorunun sahibi olarak Türkiye şampiyonu olurken Yiğit geçim 10 metre tüfek Ferdi dalında birinciliği elde etti.

Yıldız bayanlarda 10 metre tabanca dalında genç sporcu geçim Kübra Erdur ve Aleyna su Karapınar iki kişilik oluşturulan takımlar halinde Türkiye’de 3’lük kazanırken yetişkin bayanlarda saniye Seray Özbek Ahsen Yılmaz ve Tuğba olgunun oluşturmuş olduğu takım büyük bir başarı göstererek Türkiye üçüncülüğünü elde etmiş oldu.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü spor Eğitim Daire Başkanı Selçuk Çebi düzenlenmiş olan havalı silahlar Türkiye şampiyonası organizasyonunun ardından dereceye girmiş olan yetenekli sporculara ödüllerini takdim edilirken, ersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş demirinin yanı sıra Erdemli Kaymakamı olan Avni Kula ve Türkiye atıcılık ve avcılık Federasyonu Başkanı olan Ufuk harmanda dereceye giren sporculara ödüllerini veren bir diğer isimler oldular.

Türkiye’den 34 şehirden 88 adet kulübün katılmış olduğu havalı tabanca ve havalı tüfek kategorilerinde toplamda 530 sporcunun iştirak etmiş olduğu ersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Erdemli atış poligonunda düzenlenmiş olan havalı silahlar Türkiye Şampiyonası’nda sona gelindi. Yaklaşık 1 haftalık bir sürenin ardından kıyasıya devam eden şampiyona 5 adeti tabanca dalında ve 3 adeti tüfek dalında toplamda 8 adet yeni Türkiye rekoru kırıldı.