Giovanni Guidetti Kupa Koleksiyonuna Bir Yenisini Ekledi

Kadınlar voleybolun bilhassa son yıllarda ne kadar popüler hale geldiğini bilmeyen yok! Filenin Sultanları elde ettikleri başarılar ile göğsümüzü kabartmaya devam ediyorlar. Buna ek olarak, kulüpler düzeyinde de önemli başarılar elde ediyoruz. Vakıfbank yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en başarılı kulüplerinden birisi! Geçtiğimiz sezon beş kupa birden kazanan sarı siyahlı takım bu sezona pek istediği gibi başlayamamıştı. Şampiyonlar Kupası’nda ve Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda herhangi bir başarı elde edememişti.

Vakıfbank Türkiye Kupası’nı Bir Kez Daha Müzesine Götürdü

Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye Kupası yarı final ve final maçları oynandı. Vakıfbank yarı finalde Aydın BB’yi 3-0 yenerek kendisini finalde buldu. Yarı finalin diğer maçında THY ile Fenerbahçe Opet karşı karşıya geldi. Sarı lacivertli takım bu maçı 3-2 kazanarak finalde Vakıfbank’ın rakibi oldu.

Vakıfbank – Fenerbahçe Opet maçını kimin kazanacağını herkes çok merak ediyordu. İki takım bu sezon birden çok kez karşı karşıya gelmişti. Fenerbahçe Opet rakibini yenme başarısını göstermişti. Ancak, Nisan ayındaki CEV Şampiyonlar Ligi maçlarında ilginç sonuçlar alınmıştı. Fenerbahçe Opet ilk maçta Vakıfbank’ı 3-0 yenerek önemli bir avantaj elde etmişti. Vakıfbank ikinci maçta çok önemli bir sürprize imza attı. Önce maçı 3-0 kazandı. Ardından, kimin finale çıkacağını belirleyecek olan altın seti de kazandı. Rakibini eleyerek kendisini finalde buldu.

Vakıfbank Türkiye Kupası finaline çok iyi hazırlanmıştı. Takımın hem dinlendiği hem de bu maça iyi bir şekilde konsantre olduğu gözlerden kaçmıyordu. Maçı 3-0 gibi rahat bir skorla kazanan taraf Vakıfbank oldu. Fenerbahçe Opet bilhassa ilk sette varlık gösteremedi. Vakıfbank Türkiye Kupası’nı müzesine götüren taraf oldu. Paola Egonu karşılaşmanın en değerli oyuncusu seçildi.

Guidetti Dünyanın En Başarılı Antrenörlerinden Birisi Olduğunu Kanıtlıyor

Giovanni Guidetti 2008 – 2009 sezonundan bu yana Vakıfbank’ı çalıştırıyor. İlk yıllarında herhangi bir başarı elde edemeyen İtalyan antrenör bilhassa 2010 – 2011 sezonu ile beraber adından söz ettirmeye başladı. Takımına hem yerel hem de uluslararası başarılar kazandırdı. Vakıfbank voleybol takımı tarihi boyunca toplam 37 kupa kazandı. Bu kupaların 26’sı Giovanni Guidetti döneminde elde edildi. Bunun yanı sıra, Vakıfbank’ın uluslararası arenada elde etmiş olduğu 11 kupanın dokuzu da Giovanni Guidetti dönemine aitti.

Vakıfbank Türkiye Kupası ile yetinmeyecek. Hedefte iki kupa daha bulunuyor. Sarı siyahlı takım ilk olarak Misli.com Sultanlar Ligi’nde şampiyon olmak istiyor. Bunun yanı sıra, CEV Şampiyonlar Ligi’nde de zirveye çıkmayı hedefliyor. Vakıfbank Misli.com Sultanlar Ligi yarı finalinde Fenerbahçe Opet ile karşı karşıya gelecek. Bu seriden galip olarak ayrıldığı takdirde finalde THY – Eczacıbaşı serisinin galibi ile karşılaşacak. Buna ek olarak, CEV Şampiyonlar Ligi finalinde de Eczacıbaşı ile karşı karşıya gelecek.