Galatasaray’ın Kalesi Tatil Dinlemedi

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de Şampiyonluk yolunda lider olarak artık son haftalara girilirken hata yapmadan sezon sonun da kupa ile final yapmak istiyor.

En yakın rakipleri ile arada ki puan farkı da süper lig de geçen hafta oynana Beşiktaş derbisi ile kapanarak Fenerbahçe ile 3 Beşiktaş ile de 5 puana inmişti.

Bu sezon takım da inişli çıkışlı özellikle bazı önemli maçlar da gösterdiği kötü performansı ile eleştirilen isimlerden birisi olan takımın kaptanı ve file bekçisi 36 yaşındaki Fernando Muslera takıma verilen izinde İstanbul ‘da kalarak çalışmalarına devam etti.

 Sarı kırmızılı takım Galatasaray lig de Beşiktaş derbisi sonrasında sahadan 3 – 1 mağlup ayrılarak psikolojik olarak yıpranan oyuncuları için tecrübeli teknik adam Okan Buruk 2 günlük izin vererek kendilerine gelmelerini istedi. Bu izni sarı kırmızılı takım da bir tek takımın kaptanı ve file bekçisi 36 yaşındaki Fernando Muslera kullanmadı. Tekrar eski formuna kavuşmak için Bireysel olarak Florya ‘ da antrenmanlarına devam eden tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera İstanbul da kalarak çalışmalarına devam etti. Fernando Muslera’nın 2 günü motivasyon kampı yaparak geçirdiği ve kendisini toparlayarak süper lig de ki Başakşehir maçı ile beraber yeniden çıkışa geçmek istiyor olacaklar.

BU SEZON KALESİNDE 30 MAÇTA 25 GOLE ENGEL OLAMADI

Sarı kırmızılı takımın 36 yaşındaki file bekçisi Fernando Muslera bu sezon süper lig de ve Türkiye Kupasında olmak üzere takımı ile 30 karşılaşmada kalesini korudu. Çıktığı 30 karşılaşmada 25 gole engel olamayan Uruguaylı file bekçisi 13 maçta ise kalesini gole kapattı. Sezon sonuna kadar kalan maçlarda şampiyonluk için oldukça kritik isimlerden birisi olacak olan Muslera sezon sonun da kupa ile tamamlamak istiyor.

Kariyerinin de sonuna doğru yaklaşan 36 yaşındaki file bekçisi Fernando Muslera bu sezon ki kritik hataları ile takımın da eleştiri alan isimlerinden olurken gelecek sezon da sarı kırmızılı takımın artık yerine daha alternatif bir isim ile güçlendirmek istiyorlar.

PERFORMANSINDAKİ DÜŞMENİN BİR DİĞER SEBEBİ DOLANDIRILMASI

Sarı kırmızılı takımın 36 yaşındaki file bekçisi Fernando Muslera son iki lig maçında yaptığı hatalar ile hedef haline gelen tecrübeli file bekçisi için önemli bir iddiada gündemde.

Fatih Terim, Arda Turan, Selçuk İnan ve Semih Kaya gibi isimler ile beraber Fernando Muslera’ nın da dolandırılma vakası ortaya çıkmıştı. Toplamda 85 milyon dolarlık bir vurgunun yapıldığı iddia edilen dolandırıcılığın mağdurlarından biri olan Fernando Muslera’ nın kaybının ise yaklaşık 750 bin dolar olduğu öne sürüldü. İstanbul Florya’da bir banka şubesinin müdürü olan Seçil E. yüksek kâr vaadiyle para aldı. Yatırdıkları paraları kaybeden ünlü isimler arasında yer alan Fernando Muslera ‘da bu olay sonrasında performansın da düşüş olduğu söyleniyor.