Galatasaray Kendi Sahasında Adana Demirspor’u Ağırlıyor

Süper Lig’in 27. Haftasında kritik karşılaşmaların birisi de 1 Nisan Cumartesi günü Galatasaray ile Adana Demirspor karşılaşması olacak.

NEF Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek olan iki takım da kazanmak için ellerinden gelenin fazlasını yapacakları karşılaşmada sahadan mağlup olarak ayrılan takım büyük bir yara almış olacaklar.

Süper lig de 25 hafta sonun da 60 puana ulaşan sarı kırmızılı takım Galatasaray zirve de sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile aradaki puan farkını da açmak isteyecekler.

Adana Demirspor ise 45 puan ile 4. Sırada yer alan takım galibiyet halinde 3. Sıraya bir adım daha yaklaşmış olacaklar.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de ki üst üste 14 maçlık galibiyet serisini geçen hafta Konyaspor deplasmanın da son bulmuştu.

Adana Demirspor ise bu sezon en kötü 3. Sırada tamamlayıp gelecek sezon için Avrupa kupalarına katılmak isteyen takım için oldukça kritik bir mücadele olacak.

Milli takımdan sakatlık olmadığı taktirde sarı kırmızılı takım da D. Mertens ve F. Midtsjo ‘ nün durumu belirsizliğini korurken, Adana Demirspor’ da ise Y. Belhanda kart cezalısı olduğu için takımını yalnız bırakırken, Yusuf Erdoğan ‘ın sakatlığı ise devam ediyor.

Galatasaray Milli Ara Dönüşlerinde İyi Değil

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de üst üste 14 maçlık galibiyet serisi Konyaspor deplasmanın da son bulurken şampiyonluk yolunda ağır bir yara almış oldular.

Uzun süre aralar sonun da sarı kırmızılı takım da süper lig de ritmini kaybetmesi ile puan kayıpları yaşarken Adana Demirspor maçı da bunlar dan birisi ola bilir.

Süper lig de mutlak şampiyonluk isteyen sarı kırmızlı takım milli ara dönüşünde nasıl bir oyun ile sahaya dönecekleri merak ile beklenirken en önemlisi de D. Mertens’ in takıma yeniden dönüp dönemeyeceği.

Sarı kırmızılılar özellikle tecrübeli oyuncusu D. Mertens’ in yokluğunda bu sezon çıktıkları karşılaşmalar da çok fazla zorlanırken Adana Demirspor maçında olamayacak ise Galatasaray ‘In işi daha çok zor olacak.

Verilen milli arayı da sarı kırmızılı takım Azerbaycan ‘da Karabağ ile bir hazırlık maçı düzenleyerek geçirdiler.

Maç ritmini kaybetmesini istenmeyen oyuncuları için özel maçta Karabağ’ı 2 – 1 lik skor ile geçerken goller B. Gomis ve M. Icardi’ den geldi.

Adana Demirspor Kolay Pes Etmez

 Mavi şimşekler Adana Demirspor konuk olacakları Galatasaray deplasmanın da işleri kolay olamasa da sarı kırmızılı takımın iki haftadır düşen bir performansı da ellerini güçlendiriyor.

Adana Demirspor’ da bu zorlu kritik mücadele de Y. Belhanda Trabzonspor maçında gördüğü kırmız kart nedeni ile bu karşılaşmada süre alamayacak.

En büyük eksiği Y. Belhanda olan Adana Demirspor zorlu deplasmandan alacakları galibiyet çokta şaşırtıcı olmamalı.