FRANSIZ EKİBİ PSG MBAPPE İÇİN BEKLENMEDİK BİR KARAR ALDILAR

Fransız süperstar, son günlerin en çok konuşulan transfer haberlerinin zirvesinde Kylian Mbappe ‘yi konuşuyor.

Fransız devi PSG‘ de Kylian Mbappe ile yollar ayrılıyor mu? Paris ekibi ile yollarının ayrılması gündem de olan Kylian Mbappe için PSG bonservis bedelini de belirlediler.

Fransız Milli oyuncu Kylian Mbappe, Paris ekibinin yönetimine sözleşmesindeki opsiyonu kullanmayacağını bildirdi. Bu, Mbappe’nin 2024 yazında serbest kalacağı anlamına geliyor. Bu gelişmeler sonrasında Fransız ekibi PSG de bos durmayarak yıldızı oyuncusunu satış listesine koydular.

Paris Saint – Germain de, yıldız forveti bedelsiz bırakmamak için bu transfer döneminde elden çıkarmayı düşünürken ciddi bir bonservis bedeli de istiyorlar.

Fransız ekibi Paris Saint – Germain Kylian Mbappe için en az 180 – 200 milyon Euro bandında bir bonservis geliri bekleniyor.

Yıldız ismin satış listesine konulması sonrasında bir anda İspanyol ekibi Real Madrid ihtimalleri yeniden konuşulmaya başlandı. Tek ala bilecek takım şuan da İspanyol ekibi Real Madrid olsa da Fransızlar güçlü rakibine süper starını vermek istemiyorlar.

İngiltere ‘ de belki ada takımlarından birisinin gündemine gelmesi beklenen süper star İngiltere de izlemek güzel ola bilir.

KYLİAN MBAPPE’ NİN KISACA KARİYERİ

24 yasındaki süper star Kylian Mbappe Fransa ‘ da Clairef. Altyapısı ve AS Bondy Alt yapısından sonra Monaco ‘da başladı.

Monaco süper starın il kendisini gösterdiği kanıtladığı yer oldu. 2015 de kapısında içer girdiği Monaco ‘ da bir dünya starına dönüşen Kylian Mbappe 2017 yılında Fransız devi Paris Saint – Germain’ e kiralık olarak gönderildi. Fransız ekibi Kiralık süre de denediği Kylian Mbappe’ nin performansından da memnun olduktan sonra 2018 – 19 sezonun da Monaco’ dan 180 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattılar.

6 sezonu geride bıraktığı Fransız ekibi Paris Saint – Germain ile 2024 yılında sözleşmesi sona erecek olan süper star takımdan ayrılacağını opsiyonunu kullanmayacağını takıma bildirdi.

Kariyerinin çoğunu Fransız ekibinde geçiren 24 yasındaki süper star Kylian Mbappe 2018 – 19 sezonu sonrasında en verimli olduğu sezonu bu yıl yaşadı.

Bu sezon Fransız devi Paris Saint – Germain ile 48 karşılaşmada süre alırken bunların 44’ ün de ilk 11 de yer aldı. 48 karşılaşmada 43 gol 9 asist ile takımına destek olan süper star artık şampiyonlar ligi finali görmek o kupayı kazanmak istiyor.

2024 yılında yolların kesin olarak ayrılacağı Kylian Mbappe için transfer dedikoduları da başladı.

MANCHESTER UNİTED YENİ SAHİBİ SÜPER STARI KADROSUNA KATA BİLİR

Manchester United’ın Katar şeyhi Jassim bin Hamad Al – Thani’ ye 6 Milyar Euro’ ya satılarak Ada’ da gündem oldular.

Katar şeyhi Jassim bin Hamad Al – Thani kırmızı şeytanları aldıktan sonra Kylian Mbappe’ yi belki de satış listesine çıktıktan sonra kadrosuna katmak isteye bilirler.

Ronaldo hayranı olan Kylian Mbappe kırmızılılar da idolü gibi yeni bir meydan okumaya da kalkışa bilir.