Filenin Sultanları İkide İki Yaptı

Kadınlar voleybol denildiği zaman akla ilk olarak Filenin Sultanları geliyor. Geçtiğimiz yıllarda önemli başarılar elde eden Filenin Sultanları bu sezona birçok değişiklik ile başladı. 2017 yılından bu yana milli takımımızı çalıştıran Giovanni Guidetti ile yollar ayrıldı. Daniele Santarelli yeni antrenörümüz oldu. Bunun yanı sıra, Türk vatandaşlığına geçen Melissa Vargas da takıma katıldı. Deneyimli smaçör Neriman Özsoy altı yıllık aranın ardından milli takıma geri döndü. Misli.com Sultanlar Ligi final etabının en iyi liberosu seçilen Gizem Örge de dört yıl sonra yeniden milli takıma seçildi.

Daniele Santarelli 14 Kişilik Kadroyu Açıkladı

Milli takımımızın çiçeği burnundaki antrenörü Daniele Santarelli, Milletler Ligi’nin ilk haftasında mücadele edecek kadroyu açıkladı. Kadroda yer alan isimlerden şu şekilde bahsedebiliriz:

  • Pasör: Cansu Özbay (Vakıfbank), Elif Şahin (Eczacıbaşı Dynavit)
  • Pasör Çaprazı: Melissa Vargas (Fenerbahçe Opet), Ebrar Karakurt (Igor Novara)
  • Smaçör: İlkin Aydın (Galatasaray), Saliha Şahin (Eczacıbaşı Dynavit), Derya Cebecioğlu (Vakıfbank), Hande Baladın (Eczacıbaşı Dynavit)
  • Orta Oyuncu: Eda Erdem Dündar (Fenerbahçe Opet), Zehra Güneş (Vakıfbank), Kübra Akman (Vakıfbank), Aslı Kalaç (Fenerbahçe Opet)
  • Libero: Simge Aköz (Eczacıbaşı Dynavit), Gizem Örge (Vakıfbank)

Milli Takımımız İlk Maçında Güney Kore’yi Mağlup Etti

Filenin Sultanları ilk hafta maçlarını Antalya’da oynuyor. Saha ve seyirci desteğine sahip olan oyuncularımız burada oynayacakları tüm maçları kazanmak istiyorlar. Milli takımımız ilk maçında Güney Kore ile karşı karşıya geldi. Bu maçı 3-0 kazandı. Filenin Sultanları çok rahat bir maç çıkardı. Bilhassa Melissa Vargas ve İlkin Aydın’ın performansları dikkat çekiciydi.

Sırbistan Maçı Güzel Sürprizlere Sahne Oldu

Filenin Sultanları ikinci maçında Sırbistan ile karşı karşıya geldi. Bu maç her iki takım adına da güzel sürprizler barındırıyordu. Sırbistan’ın antrenörü Giovanni Guidetti, oyuncularımızı hem milli hem de kulüp takımlarından tanıyordu. Daniele Santarelli de kısa süre de olsa Sırbistan milli takımını çalıştırmıştı. Birbirlerini yakından tanıyan ve sürekli karşı karşıya gelen iki takımın mücadelesinden kimin galip ayrılacağını herkes fazlasıyla merak ediyordu.

Filenin Sultanları Sırbistan’ı 3-1 ile Geçti

Milli takımımız maça çok iyi başladı. Sırbistan karşısında farkı açan milli takımımız set sonunu iyi oynayamadı. Bu yüzden, ilk seti 26-24 kaybetti. 1-0 geriye düşen milli takımımız sonraki setlerde istediğini aldı. 25-17, 25-15 ve 25-21 gibi skorlarla üç seti kazanan Filenin Sultanları maçtan 3-1 galip ayrıldı.

Maçın yıldızı diyebileceğimiz birden çok isim vardı. 1999 doğumlu pasör çaprazı maçı 21 sayı ile tamamladı. 17 hücum, bir blok ve üç de servis sayısı alan genç yıldız maçın en skorer ismi oldu. İlkin Aydın maçı 12 sayı ile bitirdi. Hem servis karşılamada hem de hücumda oldukça iyi bir performans ortaya koydu.