Ege Tan Yıldızoğlu

Ege Tan Yıldızoğlu Harikalar Yarattı

TBF Uluslararası U16 Yıldız Erkekler Turnuvası’nda basketbol fırtınası esti. Turnuva’nın şampiyonu ise Türkiye oldu.

TBF Uluslararası U16 Yıldız Erkekler Turnuvası’nda basketbol fırtınası esti. Turnuvanın şampiyonu ise temsilciliğimizi yapan, ay yıldızlı formamızı giyen Tarsus Amerikan Koleji (TAC) oldu.

Türkiye’nin şampiyon olduğu bu turnuvada dünyaya adını altın harflerle yazdıran ve kusursuz performansı ile herkesi etkileyen Tarsus Amerikan Koleji’nin öğrencisi Ege Tan Yıldızoğlu oldu.

Çukurova’nın ve Türkiye’nin gurur kaynağı olan 16 yaşındaki Ege Tan, kusursuz performansı ile parke üzerinde şiir gibi oynadı.

9. sınıf öğrencisi olan Ege Tan Yıldızoğlu, basketbola olan yeteneğini tüm dünyaya sergilemeyi başardı. Tarsus Amerikan Koleji’nde 9. Sınıf öğrencisi olan 16 yaşındaki Yıldızoğlu, U16 Yıldız Erkekler Turnuvası’nda şampiyon olma başarısını gösteren Türk Milli Takımı’nın da göz bebeği oldu.

Soyadı Gibi Yıldız Olacak

Ay yıldızlı forma ile mücadele ettiği her maça basket sayıları, asist ve de ribauntları ile damga vuran yetenekli basketbolcu, soyadını da kusursuz bir şekilde yaratarak yıldız olacağının da ilk belirtilerini kanıtlamış oldu.