Çukurova Basket’in Bellona Kayseri Mağlubiyeti

Alina ve Liudmyla Naumenko’nun takımdan ayrılması sonrasında yoluna tek yabancı oyuncu ile devam eden Çukurova Basket Kulübü’nde düşüş devam ediyor. Bellona Kayseri karşısında aldığı mağlubiyet ile puan kaybı yaşamaya devam ediyor.

Evinde Mağlup Oldu

Bellona Kayseri karşısında ilk periyotta 24-21 önde sonlandıran ev sahibi Çukurova Basket Kulübü, ikinci periyotta Kitja Laksa’nın 7’de 6 üçlüğüne engel olamadı ve soyunma odasına 46-49 geride gitti. Yenişehir Belediyesi ÇNK ikinci yarıda ise 6-0’lık seri ile başlamış olsa da Olcay Orak üst üste iki teknik faul alıp diskalifiye olunca oyun disiplininden koparak rakibinden fark yemeye başladı.

Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basket Kulübü’nde düşüş devam ediyor. Alina’yı Fenerbahçe takımına verdikten sonra Liudmyla Naumenko ile de yollarını ayırma kararı alan turuncu mavili takım son haftalarda galibiyete hasret kaldı.

Kendi evinde Bellona Kayseri Basketbol’u ağırlayan Çukurova Basket Kulübü dört yabancı oyuncu ile mücadele eden rakibi karşısına ilk periyotta üstünlük elde etti fakat ikinci periyotta Kitija Kasa’yı durduramadı ve parkeden farklı bir mağlubiyet ile ayrılmak zorunda kaldı.

İkinci yarıya 6-0’lık seri ile başlayan ev sahibi takım potadan üst üste boş dönünde oyun disiplinini kaybetti. Üçüncü periyotta 59-73 geri düşen ev sahibi takım son periyoda geride girdi ve toparlamakta zorlandı. Aradaki farkı kapatmaya çalışsa da olmadı ve karşılaşmadan 73-91 mağlup ayrıldı.

Karşılaşma Detayları

Çukurova Basket Kulübü’nün ev sahipliğinde Servet Tazegül Salonu’nda oynanan karşılaşmanın hakemleri ise Osman Sinan İşgüder, Ahmet Kemal Digilli, Hande Öztürk idi. Karşılaşmada yer alan isimler;

Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulübü: Manolya Kurtulmuş 17, Melis Talay 7, Gökşen Fitik 12, İlayda Güner 10, Kristine Anigwe 22, Şevval Akalan 3, Fatmanur Karakaş 2, Yeliz Doğan, Berfin Demir, Elanur Menteş

Bellona Kayseri Basketbol: Melis Gülcan 21, Ayşegül Aladağ 7, Maja Miljkovic 2, Kalani Brown 14, Glory Johnson 12, Sevgi Tonguç 2, Gülse Uğur 2,  Kitija Laksa 27, Esra Ural Topuz 4, Cansu Çolakoğlu, Fatma Dikmen, Zeynep Kalbisağde

1’inci Periyot: 24-21

İlk Yarı: 46-59

3’üncü Periyot: 59-73

Sonuç: 73-91