Basketbol

Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi Fenerbahçe’ye Mağlup Oldu

Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi ekibi, deplasman mücadelesi için Fenerbahçe Öznur Kablo ekibi ile karşı karşıya geldi. Sarı lacivertlilere konuk olan temsilci ekibimiz müsabakadan 76-63 skorla mağlup olarak ayrıldı.

Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi, deplasman mücadelesi için konuk olduğu Fenerbahçe Öznur Kablo ekibi ile karşı karşıya geldi. Temsilci ekibimiz, ev sahibinin sahasından 76-63 skorla mağlup ayrıldı.

Sarı lacivertli ekibin yüksek tempo ile başladığı müsabaka, ilk periyotta 26-21 ev sahibinin üstün skoru ile sona erdi. İkinci periyoda ise temsilci ekibimizin temposunu artırması ile fark 2’ye kadar inse de, çeyreğin sonunda üstün gelen yine sarı lacivertliler oldu.

Periyotlarda Üstünlük Elde Edilemedi

Üçüncü periyoda 45-30 skor geriliği ile başlayan Çukurova ekibi, son periyoda ise 59-47 skorla girdi. Son periyoda gelindiğinde artık farkı kapatmak isteyen temsilci ekibimiz, kendi evinde baskın bir şekilde mücadele veren sarı kanarya ekibinin üstesinden gelemedi. Bu da konuk ekibin sahasından 76-63 skor ile mağlup ayrılmasına sebep oldu.