Çukurova Basketbol Galibiyetlerine Ekleme Yapıyor

Çukurova Basketbol, Adana galibiyeti ile birlikte 2020 biterken sezonun ilk yarısını mutlu bir şekilde tamamladı. Sezonun ilk yarısında Alina maç başı 27 sayı, 8 asist ortalaması ve Kristine Anigwe 14.5 sayı, 10.9 ribaunt ortalaması ile maçın en skorer isimleri oldu.

Sezonun ikinci yarısının ilk maçını is Çukurova Basketbol Kulübü, 30 Aralık Çarşamba günü Botaş’a misafir olacak. Çukurova Basketbol Kulübü, Bataş maçı il 2020 yılının son maçına çıkmış olacak.

Sezonun İlk Yarısı Galibiyet ile Kapandı

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol, 2020-2021 sezonunun ilk yarısında Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol karşılaşması ile tamamlandı. Çukurova Basketbol Kulübü, Adana Basketbol’u yenerek sezonun ilk yarısını galibiyet ile kapatan isim oldu.

Sezonun ikinci yarısının ilk maçını is Çukurova Basketbol Kulübü, 30 Aralık Çarşamba günü Botaş’a misafir olacak. Çukurova Basketbol Kulübü, Bataş maçı il 2020 yılının son maçına çıkmış olacak.

Olcay Orak ile Toparlanmaya Başladı

Sezona kötü bir başlangıç yapan Çukurova Basketbol Kulübü, ligde çıktığı ilk 4 maçta sadece 1 galibiyet alabilmişti. 3. Haftada alınan Beşiktaş yenilgisi ile birlikte turuncu mavililer, Koç Ceyhun Yıldızoğlu ile yollar ayrılırken yerine ise Olcay Orak getirilmişti.

Bu teknik adam değişimi sonrasında kulüp “2018-2019 sezonundan beri birlikte çalıştığımız, bu süreçte Avrupa’da ve ligdeki başarılarımızda büyük emekleri olan sayın Ceyhun Yıldızoğlu’na Çukurova Basketbol organizasyonu olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kararın hem kulübümüz hem de sayın Ceyhun Yıldızoğlu için hayırlı olmasını diliyor, hocamıza kariyerinin geri kalan kısmında başarılılar diliyoruz.” Açıklamasını yapmıştı.

Turuncu mavili takım Olcay Orak ile çıktığı ilk maçta Çankaya Üniversitesi’ni 76-67 mağlup etmişti. Çukurova Basketbol Kulübü, yeni teknik direktörü Olcay Orak ile çıktığı toplam 9 maçta sadece 1 mağlubiyet alırken 8 maçta galibiyet kazandı.

Ligin ilk yarısında 13 maça çıkan Çukurova Basketbol Kulübü, 9 maçtan galibiyet ile ayrılırken 4 maçtan yenilgi ile ayrıldı. Turuncu mavili takım ligde; Botaş, Çankaya, İzmit, Kayseri, Hatay, Elazığ, Samsun Canik ve Adana maçlarını kazandı. Nesibe Aydın, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarından ise yenilgi ile ayrıldı.

Turuncu mavili takımın yıldızı is Alina Lagupova oldu. Lagupova’nın takıma katkıları 13 maçta ortalama 35 dakika boyunca sahada yer aldı, 27 sayı, 8 asist kazandı.