ÇBK Yenişehir Bursa BB Takımını Süpürdü

Herballife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi’nde play off heyecanı üçüncü maçlarla devam etti. ÇBK Yenişehir, Bursa BB Spor Kulübü karşısında yine kazandı.

Serinin ilk iki maçından galibiyetle ayrılmayı başaran ÇBK Yenişehir, üçüncü maça da Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü karşısında deplasmanda olmasına rağmen mutlak favori olarak çıktı.

Maçın Kilidi İkinci Çeyrekte Kırıldı

çbk yenişehir

Mersin’in bu sezonki en başarılı spor takımı olarak dikkat çeken kadınlarımız, karşılaşmaya da favori konumlarına yakışır şekilde hızlı başladılar.

Oyun ritmini kontrol eden ve momentumu lehine çeviren ÇBK Yenişehir, ilk çeyrekte hücumda istediği organizasyonları yaptı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi SK karşısında zorlanmadı. Savunmada da vidaları sıkan takımımız, ilk çeyrek sonunda farkı çift hanelerde tutmayı başardı ve 12 – 25’lik üstünlükle ikinci çeyreğe girdi.

İkinci çeyrek tabiri caizse maçın bittiği çeyrekti. Zira ÇBK Yenişehir, karşılaşmada rakibini adeta domine etti. Savunmada vidaları iyice sıkan takımımız rakibine sadece 9 sayı izni verdi. Hücumda istediklerini yapamayan Bursa Büyükşehir Belediyesi SK, savunmada da dizginleri elinden bırakınca ortaya 9 – 25’lik bir çeyrek skoru çıktı.

Böylece takımımız ikinci yarıya 21 – 50 gibi çok net bir farkla gitti.

Farkın bu denli açılmasıyla özellikle savunmadaki sertliğini elden bırakan Mersin temsilcimiz, üçüncü çeyrekte ritmini yitirdi. Yine de rakibiyle aradaki farkı muhafaza edecek karakteri parkeye koyan basketbolcularımız, çeyrek sonun hala 39 – 67 üstünlerdi.

Son çeyreğe girildiğinde aslında maçın kazananının kim olduğu da zaten belliydi. Her ne kadar Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü son çeyreği önde kapatsa da maçın ve serinin kazananın ÇBK Yenişehir takımımız oldu.

ÇBK Yenişehir, basketbol tabiriyle rakibine 1 maç bile vermeyerek onları “süpürdü”.

ÇBK Yenişehir Skoru Çok İyi Dağıttı

Mersin temsilcisi takımımıza galibiyeti getiren kilit nokta skor paylaşımı ve takım oyunu oldu. Zira ÇBK Yenişehir takımımızda maç boyunca tam 9 oyuncu süre alırken geniş bir rotasyon kullanıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü karşısında takımımızın en çok süre alan ismi kenardan gelmesine karşın Sinem Ataş oldu. Sinem Ataş, 32 dakika 20 saniye süre aldığı maçı 12 sayı 5 ribaunt ve 6 asist ile bitirerek takımın karşılaşmada en çok asist üreten oyuncusu oldu.

Onun ardından parkede en çok kalan ve 30 dakika 36 saniyede attığı 18 sayı ile karşılaşmadaki en skorer ismimiz olan kişi ise Feride Şevval Akalan idi. Feride Şevval Akalan, 18 sayısının yanına 4 de ribaunt ekleyerek maçı koparmamızda büyük rol oynadı.

Bu iki ismin yanında DeWanna Bonner 11 sayı 6 ribaunt ve 4 asistle, Shavonte Sade Zellous 13 sayı 5 ribaunt 4 asistle ve Nika Baric ise 10 sayı 2 ribaunt ve 3 asistle oynayarak ÇBK Yenişehir adına çift haneleri gören oyuncular oldular.

Öte yandan rakip Bursa takımında ise Merve Arı’nın 16 sayılık çabası galibiyete yeterli olmadı.