ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor Evinde Kazandı

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 15. Haftasında Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyespor, kendi sahasında Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulübü’nü konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyespor, 91 – 84 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte baş antrenör Osman Olcay Orak yönetimindeki Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyespor, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon 10. galibiyetini aldı.

Öte yandan baş antrenör Erman Okerman önderliğindeki Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulübü, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon 3. mağlubiyetini almış oldu. İki takım arasındaki bu mücadelede maçın en skorer isimleri Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyespor’da attığı 31 sayı ile Anigwe, 21 sayı ile Naumenko ve 16 sayı ile Gökşen Fitik olurken;

Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulübü’nde ise attığı 26 sayı ile Peddy, 21 sayı ile Hebard 21 ve 12 sayı ile Harika Gözde Eldaş oldu.

Maçın Detayları ve Sayı Dağılımı

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 15. Haftasında Servet Tazegül Spor Salonu’nda Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyespor ile Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulübü kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine etkili başlayan rakibine üstünlük sağlayan Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyespor, birinci periyotu 25 – 15 önde kapattı.

Maçın ikinci çeyreğinede de üstün oyunun sürdüren ve rakibine öne geçme şansı vermeyen Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyespor, ikinci periyotu 54 – 41 önde tamamladı. Maçın üçüncü çeyreğinde Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulübü, maçta daha fazla etkili olmaya çalışsa da üçüncü periyotu da Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyespor, 71 – 65 önde kapattı.

Maçın dördüncü ve son çeyreğinde rakibine kurmuş olduğu üstünlüğü sürdüren Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyespor, maçı 91 – 84 kazandı. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu:

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor’da Manolya Kurtulmuş 15, Melis Talay 6, Gökşen Fitik 16, Anigwe 31, Naumenko 21 ve İlayda Güner 2 sayı aterken; Nesibe Aydın’da Snytsina 4, Peddy 26, Hebard 21, Harika Gözde Eldaş 12, Merve Uygül 2, Büşra Akgün 7, Hülya Çoklar 4 ve Simon 8 sayı attı.

Kulüp Başkanı Ali Adalıoğlu’ndan Açıklamalar

Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyespor Kulübü Başkanı Ali Adalıoğlu, takımın genel durumu ile iligli açıklamalarda bulundu. Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulübü gibi güçlü bir takım karşısında alınan galibiyetten ötürü mutlu olduklarını dile getiren Başkan Ali Adalıoğlu, play-off şanslarını devam ettirdiklerini belirtti.

Gelecek hedeflerinden ve maç programından konuşan Başkan Ali Adalıoğlu, “Hedefimiz gelecek seneye hazır 5-6 tane Türk oyuncu ve yabancı takviyesiyle hem ligde hem Avrupa’da zirveye oynamaktır. Bunu da başaracağımıza inanıyorum.

Önümüzde Beşiktaş maçı var. Ondan sonra Fenerbahçe ile oynayacağız. Beşiktaş’ı İstanbul’da yenebiliriz diye düşünüyorum. Ancak Fenerbahçe maçı zor. Hedefimiz play-off.

Şu anda 4. sıradayız. Bu 4 olur, 5 olur, 6 olur. İlk 2’ye girmemiz zor. Bu konuda da gerçekçi olmamız lazım. Tabi ilk 6’da yer bularak play-off’da da gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz.

Play-off’da eşleşmeler çok önemli. Bunu da sıralama belirleyecek. Sıralamaya göre finalde oynayabilirsiniz, ilk başta elenebilirsiniz. Çünkü play-off hep sürprizlere gebedir” ifadelerini kullandı.