ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin Rakibi Belli Oldu

Bu sezon gösterdiği başarılı performansla Mersinli taraftarlar başta olmak üzere tüm sporseverleri gururlandıran bir iş yapan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin Eurocup Kadınlar Turnuvası Yarı Finalinde karşı karşıya geleceği rakip belli oldu. Turnuvanın en büyük favorilerinden biri olan temsilcimiz Yarı Finalde İtalyan temsilcisi Venezia ile kozlarını paylaşacak.

Güçlü Rakip

Bu sezon hem Türkiye’de hem de Avrupa’da rakiplerini dize getiren bir ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi var. Mersin temsilcisi her iki alanda da oldukça başarılı bir performansla yola devam ederken özellikle Avrupa arenasında oynanan maçlardan alınan sonuçlarla birlikte daha büyük bir başarı adına heyecan duymuyor olmak mümkün değil.

Turuncu Lacivertli ekibin Eurocup Kadınlar Turnuvası Çeyrek Finali’nde Fransız temsilcisi Asvel karşısında gösterdiği şahane performansın sıcaklığı daha hala zihinlerde. Bununla birlikte Yarı Final’de temsilcimizin karşısına çıkacak ekip de belli oldu.

Turnuvanın en büyük favorilerinden biri olan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, İtalyan temsilcisi Venezia ile kozlarını paylaşacak. Çeyrek Final aşamasında İspanyol temsilcisi ile karşı karşıya gelen Venezia, ilk maçında kendi evinde oynamış olmasına rağmen mağlup olduktan sonra ikinci maçta başarılı performans göstererek temsilcimizin rakibi olmaya hak kazandı.

5-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Final Four’da bir diğer temsilcimiz Galatasaray’ın da Fransa’nın bir diğer güçlü temsilcisi Tango Bourges ile karşı karşıya geleceğini ve bir Türk finali olması adına heyecan duyulduğunu belirtmekte fayda var.

Final Fransa’da

Bununla birlikte turnuva kuralları gereği Final Four aşamasının hangi ülkenin hangi şehrinde düzenleneceği tüm takımların maçlarını tamamlamasından sonra belli oluyor.

Fransa’nın Bourges, İtalya’nın Venezia ve Türkiye’nin Mersin ile İstanbul şehirlerinde oynanması mümkün olan Final Four aşaması turnuva yönetiminin verdiği karar neticesinde Fransa’da oynanacak.

Bourges’de düzenlenecek olan finallerde 4 takımın mücadelesinden en başarılı olan 2 takım finalde kozlarını paylaşacak. Bu bağlamda ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin İtalyan rakibi karşısında göstereceği performansın finale çıkması adına yeterli olmasını ummak gerekiyor.

Mersin temsilcisi daha önce de bahsedildiği gibi turnuvanın en büyük favorilerinden ve bu sezon gerçekten çok iyi bir form grafiğine sahip. Takım şu sıralar Mersin’de düzenlenmekte olan Bitci Türkiye Kadınlar Kupası’na ev sahipliği yaparken, misafiri Hatayspor’u 40 sayıyı aşkın bir farkla mağlup ederek gücünü tekrar kanıtladı.

Galatasaray’ın Bourges’i mağlup etmesi ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin de Venezia’yı mağlup etmesi Türk basketbolseverlerin en büyük temennisi. Futbolun bu kadar kaotik bir dönemden geçtiği bugünlerde diğer branşlarda gösterilen bu performans ve Avrupa’ya vurulan damganın öne çıkartılması adına bu durum oldukça değerli olabilir.

İki takım da bu aşamaya gelerek artık finali hak ettiklerini gösterdiler. Kupanın Türkiye’ye geleceğinin kesinleşmesi durumundan sonra artık hangi takıma gideceğini de o final müsabakasında gösterilecek performans belirleyebilir.