ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nden Önemli İşbirliği

Bu sezon bilhassa kadın basketbolu tarafında sergilediği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, kendini geliştirebilmek adına her türlü çalışmayı yapmaya devam ediyor. Turuncu Lacivertli kulüp şehrin üniversitelerinden biri olan Toros Üniversitesi ile önemli bir işbirliğine imza attı.

Ortak Çıkar Gözetiliyor

Toros Üniversitesi ile Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, Çukurovalı sporcular ve kulüp çalışanları, AR-GE, danışmanlık, eğitim-öğretim, akademik etkinlik gibi alanlarda üniversitenin profesyonel kimliğinden yararlanabilecek.

Üniversitenin Bahçelievler Kampüsü’nde düzenlenen imza töreninde Rektör Prof. Dr. Ömer Arıöz, Genel Sekreter Reşit Akın, Prof. Dr. Köksal Hazır, ÇBK Yönetim Kurulu üyesi ve Toros Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ayferi Tuğcu ile ÇBK Genel Koordinatörü Ender Ünlü yer aldı.

Üniversite’nin rektörü Arıöz, kurumlar arası işbirliğinin önemini öne çıkardı ve altyapıya verdiği değer, sportif anlamda elde ettiği başarılarla Mersin markası haline gelen ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ile üniversite arasındaki işbirliklerini önemsediklerini ifade etti.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Genel Koordinatörü Ender Ünlü ise bilimin ışığı doğrultusunda Türk basketboluna hizmetlerine devam etmek istediklerini belirtti. Oyuncularının Milli Takım ve Avrupa ile Amerika kulüplerinde forma giymelerini hedeflediklerini dile getiren Ünlü, Türkiye’nin de uluslararası arenada temsili adına çaba harcadıklarını hatırlattı.

Tüm bunların yanında basketbolu seven, eğitimli, donanımlı ve ülkeye her alanda katkı sağlayabilecek insanların yetiştirilmesi adına bir konuşma yapılmış oldu.

İşbirliğinin Detayları

Konuşmaların ardından hazırlanan protokol, Arıöz ile Ünlü arasında imzalanarak resmiyet kazandı. Buna göre üniversite ile kulüp, AR-GE, danışmanlık, eğitim-öğretim, akademik etkinlik gibi alanlarda beraber çalışacak. ÇBK’nın ihtiyaç duyacağı akademik alanlarda alınacak danışmanlıklara ilişkin, üniversitenin araştırma programları ve projelerinde işbirliği yapılacak. Sporcular için destek programları düzenleme, proje geliştirme ve yürütme, sempozyum, kongre, seminer, konferans, eğitim veya sertifika programları gibi faaliyetler düzenlenecek. Mesleki eğitim, teknik geziler, danışmanlık veya kurs gibi faaliyetlerde birlikte hareket edilecek. Üniversitenin yüksek lisans programları ve Toros Sürekli Eğitim Merkezi’nce (TORSEM) organize edilecek eğitim programlarına kayıt yaptırmak isteyen sporcular ile kulüp çalışanlarına önemli kolaylıklar sağlanacak.

Kulübün bu bağlamda Rektör Arıöz’ün de öne çıkarttığı gibi bir Mersin markası haline geldiği gerçekten düşünülmeli. Turuncu Lacivertli kulübün Toros Üniversitesi ile yaptığı işbirliğinden sonra bir yanını daha güçlendirmiş olması oldukça değerli.

Mersin uzun yıllardan bu yana bir turizm şehri olarak anılmaya devam ediyor. Bununla birlikte şehrin sportif anlamdaki futbola daha yatkın olan ilgisinin diğer sporlarla da güçlendirilmesi adına ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi gerçekten oldukça değerli.

Bu işbirliğinden sonra kulüpte ve şehrin spor hayatında ne gibi değişiklikler olacak merak konusu. Ancak kurumsal işbirliklerinin her zaman devam etmesi ve bu anlaşmaların artması şart.