ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Rakibini Farklı Mağlup Etti

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde play-off heyecanı yaşanıyor. Normal sezonu ilk sırada bitiren ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ligin favorisi! Mersin ekibi hem ligde hem de Avrupa’da yoluna doludizgin devam ediyor.

ÇBK; Kadınlar Basketbol Süper Ligi çeyrek finalinde Çankaya Üniversitesi ile karşı karşıya geldi. Maçın favorisi tahmin edebileceğiniz üzere ÇBK idi. Gelin, bu maçta yaşananlara bir göz atalım!

Maçın Baştan Sona Kadar Hakimi Olan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Rahat Bir Galibiyet Aldı

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Kadınlar Basketbol Süper Ligi çeyrek finalindeki rakibi Çankaya Üniversitesi’ni serinin ilk maçında 114-67 mağlup ederek farkını ortaya koymuştu. Bu sayede, ikinci maç öncesinde son derece önemli bir avantaj elde etmişti. İkinci maç Ankara’da oynandı. ÇBK bu maçın da mutlak favorisiydi. Her ne kadar deplasmanda olsa da bu maçı da kazanacak güce sahipti. Çankaya Üniversitesi rakibi karşısında bir sürpriz yapmak istiyordu. Ancak, onlar da işlerinin ne kadar zor olduğunun fazlasıyla farkındaydılar.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi tahmin edebileceğiniz üzere maça daha iyi başlayan taraf oldu. Henüz ilk periyotta oyuna ağırlığını koydu. Hücumda etkili bir oyun oynamaya başladı. İlk periyodu 29-13 önde tamamladı. İkinci periyotta değişen bir şey yoktu. ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi rakibine kıyasla çok daha iyi bir oyun oynamaya devam ediyordu. Neredeyse her oyuncusundan skor katkısı almayı başaran Mersin ekibi farkı da iyice arttırdı. Çankaya Üniversitesi’nin gardı düşmüştü. Ankara ekibi bilhassa defansta son derece savruk bir görüntü çiziyordu. ÇBK bu periyodu da rahat bir şekilde kazanarak soyunma odasına 61-35 önde gitti.

Maçın ikinci yarısında yaşanacakları tahmin etmek çok zor değildi. ÇBK üçüncü periyoda da çok iyi başladı. Üst üste sayılar bulan Mersin ekibi rahat bir maç çıkarıyordu. ÇBK neredeyse her hücumdan sayı ile dönüyordu. Üçüncü periyodu 92-45 önde tamamlayan Mersin ekibi rakibini tabiri caizse sahadan sildi. Dördüncü periyotta yine ÇBK şov vardı. Mersin temsilcisi maçı 120-61 gibi farklı bir skorla kazanarak yarı finaldeki rakibine daha şimdiden gözdağı verdi. Çankaya Üniversitesi güçlü rakibi karşısında etkili olamayarak Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne çeyrek finalde veda etmiş oldu.

Maçın En Skorer İsmi Sinem Ataş Oldu

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi daha önce de ifade ettiğimiz gibi maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergiledi. Çok sayıda oyuncusu çift haneli sayılara ulaştı. Onlardan birisi de Sinem Ataş idi. 1995 doğumlu oyuncu maçı 30 sayı ile tamamladı. Takımını tek başına yarı finale taşıdı. Bunun dışında Crvendakic’in de maçı 17 sayı ile tamamladığının altını çizebiliriz. Son olarak, Cansu Köksal Öngüner’in 13, Özge Özışık’ın ise 11 sayı kaydederek adlarından söz ettirdiklerinden bahsedebiliriz.