ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Koçunu Tanıttı

Bu sezon Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ve diğer alanlarda başarılı performanslar ortaya koyan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, sezon içerisinde finalleri bağlamak konusunda sıkıntı yaşadığı için koç değişikliğine gitmek zorunda kalmıştı. Bununla birlikte Turuncu Lacivertli takım yeni koçunu duyurdu ve oldukça iddialı bir ismi göreve getirdi.

Emre Vatansever Geldi

Bu sezon Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde de diğer alanlarda da başarılı performanslar sergilemesine rağmen finalleri bağlamakta zorlanan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, bu bağlamda koç değişikliklerine gitmek zorunda kalmıştı.

Sezon içerisinde yaşadığı sakatlıklar, aksilikler ve beklenmedik olaylar nedeniyle finale ulaştığı 3 alandan 2’sinde kupaya uzanamayan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, gelecek sezon daha iyi işler çıkartmayı hedefliyor.

Bununla birlikte kulübün kendine seviye atlatacak bir koça ihtiyacı vardı. Bu bağlamda bir süredir arayışta da olan Mersin temsilcisi, 3 Haziran tarihinde yeni koçunu duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamaya göre, sezonu Zafer Kalaycıoğlu ile tamamlayan Çukurova Basketbol, yeni sezon planlamaları doğrultusunda başantrenörünü belirledi. Şu anda Amerikan Kadınlar Basketbol Ligi (WNBA) takımı takımı Chicago Sky’ın asistan koçluğunu yapan Emre Vatansever, ÇBK’nın yeni koçu oldu. Seattle Storm, Galatasaray, Yakın Doğu Üniversitesi ve A Milli Kadın Takımlarında da çalışan Vatansever, 2021’de Chicago Sky ile WNBA şampiyonluğu yaşadı.

Vatansever’in başarıları arasında, 2014 Euroleague şampiyonluğu, 2009 ve 2017 EuroCup şampiyonluğu, 2 KBSL şampiyonluğu, 7 Türkiye Kupası ve 4 Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu bulunuyor.

Emre Vatansever, WNBA’de sezon tamamlandıktan sonra ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin başına geçecek.

Spor Okulları Kayıtları Başladı

Çocukların yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmesini hedefleyen Yenişehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da spor kurslarıyla çocuklara eğitim verecek. Yenişehir Belediyesi Özgecan Gençlik, Merkezi, Yenişehir Belediyesi Ata Tenis Kortları ve Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda verilecek spor kursları 20 Haziran’da başlayacak ve 2 Eylül’de tamamlanacak.

Bu yıl Avrupa Triatlon Kupası, Kadınlar Türkiye Basketbol Kupası ve Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yaparak, ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarını Yenişehir’e taşıyan ve binlerce sporcuyu kente getiren Yenişehir Belediyesi,  düzenlediği spor kurslarıyla da çocukların ve gençlerin spor yapmasına ve sosyalleşmesine olanak sağlayacak.

Yenişehir Belediyesi her anlamda spor yatırımlarına devam ediyor. Turuncu Lacivertli basketbol ekibiyle Avrupa’nın zirvesine kadar giden ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, altyapı yatırımları, vatandaşlara sağladığı hizmetler ve daha fazlasıyla şehir her gün daha çok spora yanaşıyor.

Mersin’de süreç devam ettikçe vatandaşlar spora yönelmeye devam edecektir. Şehrin zaten birçok alanda dikkat çeken spor ekipleri bulunuyor. Bununla birlikte özellikle futbol tarafında yaşanan hayal kırıklıklarından sonra diğer sporlarda daha fazla izleyicinin olması ve bu alanlara çok daha fazla ilginin artması söz konusu olacaktır.