Bursaspor’un Cezası Belli Oldu

TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’ta, Bursaspor’un kendi sahasın da çok konuşulan karşılaşmada Amedspor’ u 2 – 1 yendiği maçta yaşanan olaylar ve açılan pankartlar nedeniyle yeşil beyazlı takıma ceza yağdı.

(TFF) Türkiye Futbol Federasyonu ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), yeşil beyazlı takım Bursaspor’ a 9 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Yeşil beyazlı takım Bursaspor ‘a ayrıca çeşitli gerekçelerle 326 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda dün oynanan Bursaspor ile Amed Sportif Faaliyetleri maçında sahada çıkan olaylar ve tribünlerde açılan pankartlar sonrasında büyük tepki çektiler.

Karşılaşmadan günler öncesinde böyle bir olayların çıkacağı günler önce belliyken Bursaspor taraftarının stadyum ‘a alınmasını anlamak mümkün değil. Daha yakın zaman da sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘li taraftarları Kayseri’ ye orta da bir şey yokken yasaklayanlar aynı yaklaşımı Bursaspor ile Amedspor maçında göstermediler.

Taraftar alındı sonrasında sahaya atılan maddeler maçın hakeminin oyunu devam ettirmesi tamamen anlamak mümkün değildi.

Böylesine sahaya atılan maddeler sonrasında hakemin karşılaşmayı devam ettirmesi hiçbir şey olmamış gibi çok tartışılır durumda.

Gözaltılar Başladı

Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda dün oynanan Bursaspor ile Amed Sportif Faaliyetleri maçında yaşanan olaylar sonrasında polis 9 kişiyi gözaltına aldı.

Olayların çıktığı karşılaşma sonrasında tribünden sorumlu müdür ve maç güvenlik amiri ile yardımcısının açığa alınırken gelişmeler de devam ediyor.

İki kulüp arasında tartışmalar devam ederken yöneticiler de karşılıklı atışmaları ile devam ederken karşılaşma sonrasında bu olaylar gündem de biraz daha konuşulacak gibi duruyor.

TFF Türkiye Futbol Federasyonu Ağırlığını Ortaya Koymalı

TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’ta 23’üncü hafta karşılaşmasında Bursaspor sahasında Amedspor’ u konuk ettiği karşılaşmada yaşanan saha be tribün olayları nedeni ile gerginlikler çıktı.

İki takım arasındaki oynanacak karşılaşma öncesinde Bursaspor taraftarının karşılaşmaya nasıl hazırlandığı bilinirken bu gerginliğe göz göre göre izin veren TFF Türkiye Futbol Federasyonu’ nun bir ağırlığı kalmamıştır.

Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda oynanan karşılaşma öncesi, iki takımın futbolcuları arasında daha karşılaşma başlamadan gerginler çıkarken TFF Türkiye Futbol Federasyonu’ nun bunla ilgili önemler almaması inanılır gibi değil.

Daha iki gün öncesinde sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ nin Kayserispor maçına taraftar alınmaması kararı verenler bu gün bu olayların yaşanacağını günler öncesinde bilmesine rağmen hiçbir önlem almamaları kafalar da soru işaretleri yaratıyor.

Siyasi içerikli posterlerin açılması, sahaya atılan maddeler oyunun başlamadan durması ve özellikle maçın hakemi Kutluhan Bilgiç ‘in hiçbir şey olmamış gibi maçı devam ettirmesi kabul edilemez.

İki takım için de sportif açıdan oldukça önemli olan karşılaşmada Amed sportif faaliyetleri TFF 2. Lig de şampiyonluk mücadelesi verirken, Bursaspor ise kümede kalma yarışı içinde ki mücadele bu şekil de oynanmamalıydı.