Basketbolda Hatay – Mersin Karşılaşması

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 22. Haftasında Hatay Büyükşehir Belediyespor, kendi evinde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor ile karşılaştı ve karşılaşmadan galibiyet ile ayrılan taraf 86-72’lik skor ile Hatay Büyükşehir Belediyespor oldu.

Çukurova Basketbol Büyük Çaba Harcadı

Hava atışı ile başlayan karşılaşmada ilk atak Hatay ekibinden geldi. Derin Kaya ile hücumdan eli boş dönen Hatay ekibine karşılık gecikmedi. Çukurova Basketbol ilk hücumdan sayı alarak döndü. Manolya’nın pasını asiste çevirmeyi başaran Anigwe skoru 2-0’a getirdi. Karşılıklı basketlerle devam eden periyotta ÇBK bitime 4 dakika kala geri düştü. Abdelkader’in 3 sayılık basketleri ile skoru 13-11’e getiren Hatay ekibi ilk periyodu 22-19 önde tamamladı.

İkinci periyoda iyi bir başlangıç yapan ÇBK, İlayda’nın pota altında bulduğu sayı ve Manolya’nın turnikesi ile 22-23 getirerek karşılaşmada öne geçti. Hatay’ın sert vuruşları karşısında hücumdan sık sık eli boş dönen Çukurova Basketbol soyunma odasına 52-39 gei girdi.

Soyunma odası dönüşünde üçüncü periyotta çember altına girmekte zorluk çeken Şevval Manolya ve Fatmanur ile bu periyotta sayı üreten ÇBK farkı azaltmaya çalıştıkça Hatay ekibi buna izin vermedi.

Son periyota çok iyi başlayan Çukurova Basketbol 12-0’lık seri yakaladı. Manolya’nın serbest atışları ile farkı tek haneye düşüren ÇBK’nın galibiyete uzanmasına Hatay ekibi izin vermedi. Prince ve Gueye ile etkili olan ev sahibi takım maçı 86-72 kazandı.

Karşılaşma Detayları

Maçta en skorer isim 28 sayı, 13 ribaunt ile double doube yapan Prince oldu. Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol’da ise Anigwe 21 sayı, 12 ribaunt ile double double yapan isim oldu.

Karşılaşma Antakya Salonunda hakemler Musa Kazım Çetin, Halil Erkoç, Anıl Veziroğlu’nun yöneticiliğinde oynandı. Takımlarda yer alan isimler;

Hatay Büyükşehir Belediyespor: İdil Türk 3, Derin Yaya 11, Özge Yavaş 9, Prince 28, Ben Abdelkader 20, Gueye 15

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor: Feride Şevval Akalan 19, Manolya Kurtulmuş 12, Fatmanur Karakaş 3, Gökşen Fitik 11, Yeliz Doğan 4, İlayda Güner 2, Anigwe 21

1. Periyot: 22-19

Devre: 52-39

3. Periyot: 77-56