3. LİGDE MERSİN RÜZGARI

Misli.com 3. Lig’in 2020 – 2021 sezonuna Mersinli futbolcular damga vurdu. Mersinli Emir Kaan Gültekin 3. Lig 3. Grup’ta gol krallığına ulaşırken bir diğer Mersinli futbolcu Tunç Murat Behram ise 3. Lig 1. Grup’un gol krallığı sıralamasında ikincilik elde etti.

Misli.com 3. Lig ekiplerinden Mersinli topçular Bucaspor’da forma giyen Tunç Murat Behram ve Isparta 32 Spor’da top koşturan Emir Kaan Gültekin, geçtiğimiz sezon gösterdikleri performansla lige damga vurdu. İki Mersinli oyuncu toplamda attıkları 40 golle takımlarını 2. Lig’e taşırken, Emir Kaan Gültekin grubunun gol kralı olurken, Tunç Murat Behram ise gol krallığında ikinci sırada yer aldı.

Mersinli ikili, attıkları gollerle takımlarının en skorer isimleri olurken aynı zamanda mücadele ettikleri gruplarda da zirveyi kimseye bırakmadılar.

Emir Gol Krallığına Ulaştı

Misli.com 3. Lig 3. Grup takımlarından Isparta 32 Spor için top koşturan Emir Kaan Gültekin, grubunun gol krallığını üstlendi. İçel İdman Yurdu’nun da yer aldığı grupta mücadele eden Emir bu performansıyla dikkatleri üzerinde topladı.

Aktif futbol hayatına Mersin İdman Yurdu altyapısında başlayan genç golcü, Misli.com 3. Lig 2020 – 2021 sezonunda toplam 33 maçta top koşturdu. Bu mücadelelerin 31’irine ilk 11’de başlayan Emir sezon boyunca toplam 2 bin 866 dakika sahada kaldı. Sahada kaldığı zaman diliminde toplam 19 kez rakip ağları havalandıran futbolcu, bu başarısıyla 3. Grup’un kol krallığına ulaştı. Emir, ligin çeyrek final mücadelesinde İçel İdman Yurdu ile oynanan maçta bulduğu golle takımının bir üst tura çıkmasındaki en önemli isim haline geldi.

Bir Diğer Mersinli Gol Krallığında İkinci Sırada Yer Aldı

3. Lig’e damgasını vuran bir diğer Mersinli futbolcu ise Tunç Murat Behram oldu. Emir Kaan Gültekin gibi Mersin İdman Yurdu altyapısında yetişen genç futbolcu, Misli.com 1. Grup’unda mücadele eden Bucaspor’da top koşturuyor. 21 lig mücadelesinde görev alan Tunç Murat Behram, toplam 21 gol buldu. Toplam 2 bin 590 dakika sahada kıyasıya bir mücadele sergileyen Tunç, takımının en golcü ismi oldu. Grubunun gol krallığı yarışında Emre Gemici ile yarışan genç golcü, rakibine göre daha fazla süre almasından dolayı sıralamada ikinci oldu.