2020’nin Son Sertifikaları da Verildi

Mersin son dönemlerde ev sahipliği yaptığı spor müsabakaları ile adından sıkça söz ettiriyor. Yüzme dalında önemli başarılara imza atılan Mersin’de geçtiğimiz günlerde atletizm ve cimnastik müsabakaları düzenlenmiş ve sporcularım kendi adlarına ve ülkemiz adına güzel başarılar elde etmişti.

Genç yetişkin herkesin hayatına spor faaliyetlerini dahil eden ve güzel projelere imza atan Mersin Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamında Mersin’de 2020 yılının son grubuda yüzme eğitimini tamamladı ve sertifikasını aldı. 2018 yılından buya faaliyet gösteren projede 22 bin 49 kişiye yüzme öğretildi. Projenin hedefi ise tam 1 milyon kişiye yüzme öğretmek.

Genç yetişkin herkese yüzme öğretmeyi hedefleyen bu projede bugüne kadar tam 22 bin 49 kişiye yüzme eğitimi verdiklerini belirten Müdür Demir, “Mersin’de ulaşabildiğimiz kadar kişiye ulaşıp yüzme öğretmek istiyoruz.

Üç tarafı denizlerle çevrili güzel Türkiye’mizde yüzme bilmeyen kişi kalmasın hedefi ile ilerleyen projenin gelişimi her geçen gün hızlanıyor.

Yüzme Bilmeyen Kalmıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü ile hayata geçirilen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’ kapsamında, Mersin’de 2020 yılının son yüzme öğrenen grubu da eğitimini tamamladı ve öğrencilere sertifikaları verildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu’nda verilen eğitimleri tamamlayan öğrencilere sertifikaları, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Spor Faaliyetleri Sportif Değerlendirme ve Takip Şube Müdürü Vedat Akyar, kurum antrenörleri ve danışman öğretmenler tarafından takdim edildi.

Hedef 1 Milyon Kişi

Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi 2018 yılından bu yana hala devam ediyor. Genç yetişkin herkese yüzme öğretmeyi hedefleyen bu projede bugüne kadar tam 22 bin 49 kişiye yüzme eğitimi verdiklerini belirten Müdür Demir, “Mersin’de ulaşabildiğimiz kadar kişiye ulaşıp yüzme öğretmek istiyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın hedeflediği 1 milyon kişiye yüzme öğretme çabasına bizlerde elimizden geleni yapma gayretindeyiz. Proje kapsamında verilen yüzme eğitimleri alanlarında deneyimli 16 antrenör, 7 cankurtaran ve 5 danışman öğretmen görev aldı.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak proje kapsamında 321 kilometre sahil şeridine sahip ilimizde yaşayan 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza ‘idare edecek kadar değil, her yerde yüzebilin diye ve yüzme bilmeyen kalmasın’ sloganıyla yüzme öğretmeyi hedefliyoruz” dedi.