2. Yenişehir Triatlonu’na Sayılı Günler Kaldı

Sporseverlerin bildiği üzere triatlon, üç farklı branşın birlikte yapıldığı bir spor / yarış türü ve bu yarışta sporcular sırasıyla yüzmede, bisiklette ve koşuda performanslarını sergiliyorlar. Türkiye’nin Mersin Şehrin’de ise ikincisi düzenlenecek olan Yenişehir Triatlonu’nu ise adeta sayılı günler kaldı. Düzenlenecek olan 2. Yenişehir Triatlonu’nda Türkiye Triatlon Federasyonu ve Mersin Yenişehir Belediyesi iş birliğinde bulunacak.

Geçtiğimiz günlerde 4 Nisan’da gerçekleştirilecek olan ve büyük bir heyecanla beklenen 2. Yenişehir Triatlonu için Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in başkanlığını yaptığı ve Türkiye Triatlon Federasyonun’dan gelen temsilcilerin de katıldığı önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

Yarışın Detayları Belli Oldu

Mersin’de 2.’sinin gerçekleştirilmesine çok az gün kalan Yenişehir Triatlonu’nun heyecanı yaşanıyor. Bilindiği üzere ilk Yenişehir Triatlonu, 2019 yılında gerçekleştirilmişti. Normal şartlar altında 2020 yılında yapılması planlanan  2. Yenişehir Triatlonu ise tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs pandemesi sebebiyle askıya alınmıştı. 2021 yılının 4 Nisan tarihinde hayata geçirilecek olan 2. Yenişehir Triatlonu’nun detaylarıda belli oldu.

Sporcular, 2. Yenişehir Triatlonu’nda genç, elit ve engelli gruplarında farklı yaş kategorilerinde mücadele edecekler. Öte yandan bu triatlonda performans sergileyecek olan sporcular ilk olarak 1500 metrelik bir mesafeyi yüzerek geçmeye çalışacaklar. Yüzme engelini aşan sporcular, sonradan 40 kilometrelik bir mesafeyi bisiklet ile bitirmeye çalışacaklar. Bisiklet engelini de başarı ile tamam sporcular son olarak 10 kilometrelik bir yolu koşarak triatlonu tamamlamaya çalışacaklar.

Traitlon Kalıcı Hale Getirilmek İsteniyor

4 Nisan 2021 tarihinde Mersin’de 2.’si düzenlenecek olan Yenişehir Triatlonu’nu için adeta geri sayım başladı. Bu yarışa katılmak isteyen sporcular, ‘yenisehirtriatlon.com’ web sitesinden kayıtlarını yaptırabiliyorlar. 500 sporcunun katılması beklenilen 2. Yenişehir Triatlonu hakkında açıklamalarda bulunan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, geçtiğimiz aylarda Türkiye Triatlon Federasyonu ile yaptıkları iş birliği anlaşması neticesinde bu yarışı düzenledikleri belirtti.

Yenişehir’in bu tarz büyük yarışlara ve organizasyonlara ev sahipliği yapmasından yana hem mutlu olduklarını hem de ellerinden gelen bütün çalışmaları yaptıklarını dile getiren Başkan Abdullah Özyiğit, özellikle triatlonları düzenli bir şekilde gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.