2. Yenişehir Triatlonu Tamamlandı

Bu yıl 2.’si düzenlenen Yenişehir Triatlon’u, Yenişehir Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonunu’nun ortak çalışmaları neticesinde gerçekleştirildi. Özellikle yoğun yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler ile hayata geçirilen bu önemli organizasyon herkesten tam almayı başardı.

Triatlon’un gençler ve paratriatlon kategorilerideki yarışlarda ara vermeden 750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet sürme ve 5 kilometre koşma yer alırken; elit ve yaş gruplarında ise ara vermeden 1500 metre yüzme, 40 kilometre bisiklet sürme ve 10 kilometre koşma müsabakaları gerçekleştirildi. Öte yandan önemli ölçüde yeni tip koronavirüs tedbirlerine ek olarak alınan sağlık önlemleri ile birlikte 2. Yenişehir Triatlonu’na, 26 farklı şehirden sporcular katıldı.

Yenişehir Belediye Başkanı’ndan Açıklamalar

2.’si gerçekleştirilen Yenişehir Triatlonu’nun ardından Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, triatlon hakkındaki düşüncelerini ve değerlendirmelerini basın mensupları ile paylaştı. Yenişehir’de düzenlenen bu önemli triatlonun, şehirin değerini artırdığını dile getiren Başkan Abdullah Özyiğit, bir sonraki hedeflerinin ise Avrupa’daki uluslararası yarışlara ev sahipliği yapmak olduğunu ifade etti.

Traitlonu 2. kez düzenlediklerini için ve daha önceden bu konuda tecrübe edindikleri için bu defa daha iy ve daha detaylı bir hazırlık yaptıklarını belirten Başkan Abdullah Özyiğit, triatlonu sorunsuz bir şekilde ve başarılı ile gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Abdullah Özyiğit son olarak, Yenişehir’in eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarındaki gelişmelerinden ve iyi yönlerinden açıklamalarda bulunarak konuşmasını noktaladı.

2. Yenişehir Triatlonu’nun Sonuçları

Türkiye Triatlon Federasyonu ile Yenişehir Belediyesi’nin ortaklığı ile düzenlenen 2. Yenişehir Triatlaonu’nun sonuçları 4 kategoride belli oldu. Buna göre Genç Erkekler A Grubu’nda Emir Aracı, Mert Çolak ve Burak Çağdaş; Genç Erkekler B Grubu’nda Emirhan Çakır, Taha Eren Coşgun ve Abdurrahman Yazıcı; Genç Kadınlar A Grubu’nda Elif Manisa, Sıla Gür ve Beril Selin Ergin; Genç Kadınlar B Grubu’nda Yasemin Özpamuk; Erkekler Paratriatlet’te Uğurcan Özer, Halil İbrahim Aslan, Abdulkadir Özoğul, Ekrem Taşkın, Eren Şeflek, Uğurcan Özer, Kaan Çavuşer, Umut Gençler; Kadınlar Paratriatlet’te Miray Ulaş dereceye girerek kazanan sporcular olmayı başardılar.