ATATÜRK İÇİN ÖZEL FUTBOL TURNUVASI ORGANİZE EDİLDİ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Mersin’e ilk kez ayak bastığı gün için özel bir turnuva düzenlenecek. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiği bu organizasyon, Atatürk’ün Mersin’e geldiği 17 Mart 1923 tarihinin 98. yıldönümü için gerçekleştirilecek. “17 Mart 17 Yaş Futbol Turnuvası” olarak adlandırılan özel etkinliğin final mücadelesi de 17 Mart tarihinde yapılacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, tarafından düzenlenen ’17 Mart 17 Yaş Futbol Turnuvası” maçları start aldı. Bu sene, Mustafa Kemal Atatürk’ün Mersin’e ilk kez ayak bastığı tarih olan 17 Mart 1923’ün 98. yıldönümüne özel olarak gerçekleştirilen bu etkinliğin grup maçları oynanmaya başladı. Alınan sonuçlar neticesinde final karşılaşmasına kalan takımlar 17 Mart günü karşı karşıya gelecek.

Grup Maçları Hızla Devam Ediyor

17 Mart 17 Yaş Futbol Turnuvası grup mücadeleleri başladı. Turnuvanın A Grubunda Adonis, Toros Kartalı, Kuvayi Milliye, Yolspor ve Başarıspor yer alırken; B Grubunda ise Çukurova İdman Yurdu, Mersin Demirspor, Camspor, Atagüçspor ve Silifke Çağdaş Gençlik Spor Kulübü bulunuyor.

Özel etkinliğin kurallarına göre 1o takımın bulunduğu turnuvada her bir takım 2004 – 2005 yılları arasında doğan 6 oyuncu ve 1 kaleci olmak üzere toplam 7 oyuncu ile sahada mücadele edecek. Karşılaşmaların tamamı Macit Özcan Spor Tesislerinde gerçekleştirilecek.

Turnuvanın açılış maçlarında Adonis – Yolspor ve Toros Kartalı – Kuvayi Milliye takımları karşı karşıya geldi. Adonis takımı, Yolspor karşısında sahadan 3 – 2 galip ayrılırken, Toros Kartalı – Kuvayi Milliye karşılaşmasında ise 5 – 2’lik skorla gülen taraf Kuvayi Milliye takımı oldu.

Genç Oyuncular Turnuva İçin Oldukça Heyecanlı

Turnuvanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ahmet Tarakçı genç futbolculara; Atatürk ilke ve inkılaplarını benimseyerek kendilerine pusula belirlemeleri gerekliliğini dile getirdi. Başkan açılış konuşmasının sonunda ise futbolcuların bu turnuvadan keyif almalarını istedi

Adonis Spor Kulübü’nde görev alan genç oyuncu Caner Özenen, turnuvaya takım olarak iyi hazırlandıklarını belirtirken, sahada Atatürk için mücadele edeceklerini dile getirdi. Diğer oyuncular için rakip olsak bile ebedi dost olduklarını dile getiren Caner, mücadelelerde dostluk içerisinde oynayacaklarını belirtti.

Yolspor oyuncularından Nurettin Menteşi de yaptığı açıklamada turnuvada bulundukları için çok mutlu ve heyecanlı olduklarını dile getirirken, turnuvanın kazananının dostluk olmasını temenni etti.